Ahşap Ev, Kütük Ev

Ahşap Evler neden tercih edilir?

Ahşap evler, diğer inşaat yapılarına göre oldukça uygun fiyata mal olur. Şehirlerde genellikle beton gibi inşaat malzemeleri tercih edilir. Ancak özellikle kırsal alanlarda bu durum değişebiliyor. Doğaya uyumluluğu, estetik açıdan olağanüstü güzelliği ve pratik oluşuyla ahşap ev modelleri en çok tercih edilen yapı türü olarak karşımıza çıkıyor. Ahşap taş evler veya ahşap ev modelleri huzur arayanlar, nostalji sevenler ve şehrin keşmekeşinden kurtulmak isteyenler için oldukça cazip bir mekandır aslında. Tatil yerlerinde genelde kullanılan ahşap ev modelleri veya bungalov evleri tatilcilerin ilgisini her zaman çekmiştir. Yani ahşap taş evler size hem ucuza mal olacak hem de evinizi kiraya vererek kar elde edebileceğiniz bir fırsat tanıyacak.

Ahşap Evlerin Özellikleri

Dilediğiniz gibi inşa edebileceğiniz bu ahşap taş evler size oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Üçgen şeklinde bir ev yapmak bile mümkün. En geleneksel evden tutun, en modern, villa tarzında çağımızı yakalayan yapılar inşa etmek mümkün. Ahşap evlerde istediğiniz ev modelini tercih edebilirsiniz çünkü her türlü tasarıma rahatlıkla uyum sağlayabilir. Her türlü inşa formuna uyum sağlayabilen ahşap taş evler son zamanlarda oldukça revaçta diyebiliriz. Sel baskınından veya doğadaki hayvanlardan korunmak için köy yerlerinde genelde yerden yükseğe inşa edilerek güvenliği sağlayabilir. Ahşap evler boyanması da çok kolay olduğundan istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Dış cephede istediğiniz rengi kolaylıkla elde edebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz zaman değiştirme imkânınız da var. Isı ve ses yalıtımı gibi olmazsa olmaz özellikleri de çok rahat barındırabilecek olan bu ahşap yapılar, size aradığınız konforu ve sıcaklığı verecektir.

Üstelik ahşap evler nefes alabilen yapılardır. Yani malzemesinin getirdiği artılardan biride, kendini yenileyen, nefes alabilen, içinde yaşayan insanların romatizmasına, kan dolaşımına iyi gelen bir atmosfer oluşturur. Doğayla uyumlu olmaktan çok doğanın bir parçası haline gelir. Genellikle yanındaki büyük bir ağaçtan destek alarak oluşturulan bu yapılar, insana huzur ve rahatlık hissi verir. Nefes almanın zorlaştığı büyük şehirlerde, beton yapılardan kaçmak isteyen onca insanın tercihi bu ahşap taş evler harika bir kaçış yeri diyebiliriz.

Ahşap taş evler hem ekonomik olarak oldukça uygun hem de sevdiklerinizle harika zaman geçirebileceğiniz konforlu, rahatlatıcı, huzur verici bir atmosfere sahiptir